Home > O nas

dr n. med.

Rafał
RADZEWSKI

Implantologia

Protetyka

Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia estetyczna

Więcej

dr n. med.

Rafał
RADZEWSKI

Implantologia

Protetyka

Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia estetyczna

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W roku 1998 otrzymał dyplom na Wydziale Lekarskim, a w 2004 ukończył studia na Oddziale Stomatologii. Pragnąc dalej rozwijać się naukowo w latach 2013-2017, odbył studia doktoranckie w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej na swojej macierzystej uczelni. W roku 2018 zdał międzynarodowy egzamin Diplomate i uzyskał tytuł Eksperta ds. Implantologii.

Ze względu na swoją szeroką wiedzę ogólnomedyczną zajmuje się zagadnieniami związanymi z chirurgią stomatologiczną i implantologią, również u pacjentów obciążonych chorobami przewlekłymi. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej i protetyce. Od czasu ukończenia studiów intensywnie poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną uczestnicząc w licznych kursach w kraju i za granicą. Jest aktywnym członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw implantologicznych PSI / ICOI / DGOI. Od ponad 10 lat jest konsultantem firmy ETK i jako wykładowca prowadzi specjalistyczne szkolenia dla lekarzy dentystów z zakresu implantologii i chirurgii stomatologicznej.

Biegle włada językiem angielskim i dobrze porozumiewa się po niemiecku oraz rosyjsku. Jego pasją jest sport. Jest posiadaczem czarnego pasa /3 dan/ oraz dyplomowanym instruktorem karate. Wolny czas spędza, uprawiając triathlon oraz wspinaczkę skałkową.

lek. dent.

Oskar
ZIAJA

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja

Protetyka

Chirurgia stomatologiczna

Więcej

lek. dent.

Oskar
ZIAJA

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja

Protetyka

Chirurgia stomatologiczna

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Wydziału Anglojęzycznego. Podczas studiów współpracował z doświadczonymi lekarzami w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Dorastał w Nowym Yorku, dlatego płynnie mówi w języku angielskim, a w wolnych chwilach udziela korepetycji jako native speaker. Do codziennej praktyki zawodowej stara się wprowadzać sztukę. Dopracowuje każdy szczegół, ceni sobie innowacje. Uczestniczy w konferencjach medycznych i konsultuje swoje przypadki z lekarzami z całego świata. Silnie nastawiony na rozwój osobisty. Jest biegły w endodoncji, protetyce i chirurgii stomatologicznej i ciągle poszerza swoje obszary działań zawodowych. Poza gabinetem aktywnie odpoczywa, biegając lub pływając na windsurfingu. W czasie deszczu lubi obejrzeć intersujący film lub poczytać dobrą książkę.

lek. dent.

Aleksandra
KALISZ-WOYDA

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia dzieci

Endodoncja

Więcej

lek. dent.

Aleksandra
KALISZ-WOYDA

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia dzieci

Endodoncja

Ukończyła poznański Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego. Rozwija się głównie w stomatologii zachowawczej dorosłych, ale chętnie pracuje także z dziećmi. Systematycznie uczestniczy w wielu kursach oraz konferencjach, śledząc najnowsze wytyczne oraz trendy w stomatologii. Członkini Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, aktualnie odbywająca Curriculum Endodontyczne prowadzone przez czołowych polskich specjalistów w dziedzinie endodoncji. W swojej pracy skupia się w szczególności na precyzji wykonywanych zabiegów oraz dokładnym wsłuchiwaniu się w dolegliwości oraz potrzeby pacjenta. Prywatnie pasjonatka kuchni roślinnej, kaligrafii i sportów wytrzymałościowych.

lek. dent.

Marta
SZCZEŚNIAK

Stomatologia zachowawcza

Chirurgia stomatologiczna

Więcej

lek. dent.

Marta
SZCZEŚNIAK

Stomatologia zachowawcza

Chirurgia stomatologiczna

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Rozwijała swoje umiejętności podczas stażu podyplomowego w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Poznaniu, a także podczas praktyk na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Obecnie pracuje również jako lekarz-rezydent w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, odbywając specjalizację w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, która stanowi jej główny kierunek zainteresowania. Najbardziej ceni sobie to, że praca w szpitalu wymaga od niej nieustannego rozwoju i doskonalenia umiejętności w wielu zakresach medycyny. W pracy zawodowej kieruje się dobrem pacjenta, bezbolesnym leczeniem w profesjonalnej i zarazem przyjemnej atmosferze.

dr. n.med.

Patrycja
PRZYBYLSKA

Ortodoncja

Medycyna estetyczna

Więcej

lek.

Patrycja
PRZYBYLSKA

Ortodoncja

Medycyna estetyczna

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2019 roku ukończyła studia dyplomowe estetyki twarzy. Obecnie wykładowca Katedry Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji w Poznaniu. W 2021 roku obroniła rozprawę doktorską (pt.: „Analiza wad narządu żucia z uwzględnieniem dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego i wad postawy”), uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i konferencjach prowadzonych przez polskich i światowych wykładowców. W pracy stawia na połączenie funkcjonalności z estetyka. Prywatnie miłośniczka podróży i gry w tenisa ziemnego (mistrzyni polski do lat 16 w grze podwójnej).

dr n. med.

Wioleta
OSTIAK-TOMASZEWSKA

Osteopatia

Fizjoterapia
uroginekologiczna

Więcej

dr n. med.

Wioleta
OSTIAK-TOMASZEWSKA

Osteopatia

Fizjoterapia
ureginekologiczna

Studia magisterskie na kierunku fizjoterapia ukończyła na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w 2003 roku. W 2008 roku obroniła pracę doktorską w Katedrze Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej. Przez wiele lat pracowała jako asystent, a później adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, odpowiadając za kształcenie studentów fizjoterapii. W 2013 roku ukończyła dodatkowo 5-letnie studia podyplomowe na kierunku osteopatia w Sutherland College of Osteopathic Medicine, uzyskując tytuł osteopaty (D.O.). Obecnie zainteresowania zawodowe skupia wokół osteopatii i fizjoterapii kobiecej (problemy uroginekologiczne kobiet w każdym wieku), ale uwielbia też pomagać pacjentom w bólu (dolegliwości bólowe narządu ruchu, głowy, brzucha i inne) i wszelkich innych dysfunkcjach i urazach narządu ruchu. Ten szeroki wachlarz powoduje, że dr Wioleta Ostiak-Tomaszewska jest otwarta na każdego pacjenta w swoim gabinecie. Swoje umiejętności podnosi na licznych kursach doskonalących dla osteopatów.

Prywatnie żona i mama dwóch córeczek. W wolnych chwilach czyta, zgłębiając tajniki Porozumienia bez Przemocy, lubi podróżować, poznawać ludzi i świat oraz tańczyć salsę.

dr n. o zdr.

Kamila
MORTKA

Osteopatia

Fizjoterapia stomatologiczna

Więcej

dr n. o zdr.

Kamila
MORTKA

Osteopatia

Fizjoterapia stomatologiczna

W 2012 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2013 roku związana jest z Kliniką Rehabilitacji w charakterze pracownika naukowego oraz wykładowcy akademickiego, prowadząc zajęcia dla studentów kierunku fizjoterapia. W 2015 roku ukończyła 6-modułowy cykl szkoleń z medycyny ortopedycznej, uzyskując tytuł Międzynarodowego Terapeuty OM Cyriax. W 2019 roku obroniła tytuł doktora nauk o zdrowiu. W 2020 roku ukończyła 5-letni cykl studiów podyplomowych z zakresu medycyny osteopatycznej. Swoje zainteresowania zawodowe skupia na pacjentach stomatologicznych. Nieustannie rozwija swe umiejętności i poszerza wiedzę w tym zakresie, uczestnicząc w wysoko specjalistycznych kursach typu CRAFTA. Chętnie prowadzi terapię pacjentów bólowych i pooperacyjnych. W pracy stara się łączyć nowoczesne metody fizjoterapii z technikami osteopatycznymi. W zawodzie terapeuty niezwykle ceni sobie bezpośredni kontakt z człowiekiem. Z empatią podchodzi do problemu każdego pacjenta, potrafi słuchać. W wolnym czasie uwielbia gotować. Od kilku lat podejmuje również wyzwania macierzyństwa.

mgr

Małgorzata
ELIKS

Fizjoterapia dzieci

Terapia NDT-Bobath

Więcej

mgr

Małgorzata
ELIKS

Fizjoterapia dzieci

Terapia NDT-Bobath

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, a obecnie studentką studiów doktoranckich w Katedrze i Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego. Na co dzień zajmuje się oceną rozwojową, instruktażem pielęgnacyjnym oraz terapią niemowląt z problemami rozwojowymi. Prowadzi terapię dzieci i młodzieży ze schorzeniami o podłożu neurologicznym, ortopedycznym oraz genetycznym. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Jest m.in. terapeutą metody NDT Bobath (NDT Bobath Baby oraz NDT Bobath dla dzieci), metody PNF (PNF 1 & PNF 2, PNF w pediatrii) oraz trójpłaszczyznowej manualnej terapii wad stóp. W czasie wolnym od pracy aktywnie wypoczywa, pływając, jeżdżąc na rowerze lub uprawiając Pilates. Miłośniczka górskich wędrówek, malowania na szkle i czytania książek.

dr n. med.

Monika
KACZMAREK-MACIEJEWSKA

Fizjoterapia dorosłych

Terapia manualna

Więcej

dr n. med.

Monika
KACZMAREK-MACIEJEWSKA

Fizjoterapia dorosłych

Terapia manualna

Od 2015 roku studentka (podyplomowa) Akademii Osteopatii należącej do międzynarodowej organizacji OSEAN (Osteopathic European Academic Network). Zainteresowania zawodowe skupia wokół osteopatii, nowoczesnych metod terapii bólu oraz schorzeń, dysfunkcji narządu ruchu, kontuzji i urazów sportowych (fizjoterapia ortopedyczna, terapia manualna). Swoje umiejętności podnosi na licznych szkoleniach i kursach doskonalących. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z problemami ortopedycznymi i bólowymi różnego pochodzenia, traktując dysfunkcje jako element całości. Dużą wagę przywiązuje do aktywnego trybu życia oraz zdrowego żywienia. Rekomenduje bycie sobą, tu i teraz. Prywatnie podróżuje, doświadcza, ceni dobre kino i niebanalną muzykę. Wrażliwa na piękno tego świata.

mgr

Ewa
ADAMCZYK

Akupunktura

Fizjoterapia dorosłych

Więcej

mgr

Ewa
ADAMCZYK

Akupunktura

Fizjoterapia dorosłych

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii, wcześniej 2-letniego 2-letniego technikum masażu, a podyplomowo również 3-letniej Szkoły Akupunktury w Bydgoszczy. Już w trakcie nauki zaczęła praktykę jako wolontariuszka w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz w Domu Pomocy. Swoje doświadczenie zdobywała w LuxMedzie, a także przez ponad 6 lat w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Degi w Poznaniu. Od 2015 roku związana jest z Kliniką Rehabilitacji, początkowo w charakterze pracownika naukowo-dydaktycznego, a obecnie wykładowcy akademickiego, prowadząc zajęcia dla studentów kierunku Fizjoterapia. Ukończone studia, szkoły, kursy umożliwiają jej łączenie i modyfikowanie różnych metod terapeutycznych odpowiednio do potrzeb każdego pacjenta. Swoje zainteresowania skupia wokół akupunktury, która daje jej wiele satysfakcji i możliwość postrzegania pacjenta jako całość. Chętnie prowadzi terapię pacjentów w stanach ostrych, bólowych, w porażeniach nerwu twarzowego. Podejmuje się pomocy tym, u których inne metody były nieskuteczne - co traktuje jak swego rodzaju wyzwanie. Prywatnie twardo stąpająca po ziemi optymistka, mama 10 letniej córeczki i yorka. W każdej wolnej chwili ucieka z miasta, by spacerować po bałtyckich plażach.

mgr

Danuta
STEGENTA

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia neurologiczna

Więcej

mgr

Danuta
STEGENTA

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia neurologiczna

Studia magisterskie na kierunku fizjoterapia ukończyła w 2003 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od zawsze pragnęła zgłębiać tajemnicę kobiecości, dlatego też jej praca magisterska dotyczyła kobiet w ciąży. Nieustannie wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie, biorąc udział w szkoleniach i kursach podyplomowych, aby jak najlepiej pomagać kobietom z problemami uroginekologicznymi. Jej drugą pasją są pacjenci z dysfunkcjami neurologicznymi (udary mózgu, SM, MPD, Parkinson), a w szczególności nauka chodu. Jest międzynarodową terapeutką Bobath oraz terapeutką PNF. Do pracy z pacjentami podchodzi z ogromną empatią, spokojem i mnóstwem pozytywnej energii. Skoncentrowana na uzyskaniu jak najlepszego trwałego efektu terapeutycznego. Pragmatyk. Chętna do podejmowania nowych wyzwań na polu zawodowym i nie tylko. Prywatnie mama 4 dzieci kochająca podróże na rowerze po Polsce , spływy kajakowe oraz gry planszowe.

lek.

Łukasz
JAGUSZEWSKI

Ortopedia

Traumatologia
narządu ruchu

Więcej

lek.

Łukasz
JAGUSZEWSKI

Ortopedia

Traumatologia
narządu ruchu

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracował m.in. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, a obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. Regularnie bierze udział w konferencjach naukowych (m.in. Ankle & Foot Current Concepts, Akademia Aesculap i wiele innych) oraz specjalistycznych kursach. Prywatnie interesuje się sportami siłowymi oraz muzyką gitarową.

lek.

Michał
KUJAWSKI

Ortopedia

Traumatologia
narządu ruchu

Ortopedia onkologicza

Więcej

lek.

Michał
KUJAWSKI

Ortopedia

Traumatologia
narządu ruchu

Ortopedia onkologicza

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie pracuje jako asystent w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Systematycznie uczestniczy w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych podczas których, pogłębia swoją wiedzę i umiejętności z zakresu leczenia ortopedycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W codziennej praktyce udziela porad z zakresu ortopedii, traumatologii narządu ruchu oraz ortopedii onkologicznej.

lek.

Katarzyna
KURCEWICZ

Pediatria

Więcej

lek.

Katarzyna
KURCEWICZ

Pediatria

Na co dzień pracuje jako lekarz specjalizujący się w pediatrii w szpitalu dziecięcym SZOZ Nad Matką i Dzieckiem przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Studia medyczne ukończyła w 2014 r., a staż podyplomowy odbywała w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu. Specjalizację rozpoczęła w 2015 r. W ramach szkolenia specjalizacyjnego pracowała w oddziałach: Wewnętrznym- Hematologicznym, Dzieci Młodszych oraz Dzieci Starszych. Okresowo przyjmowała pacjentów w gabinecie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Jej pasją są dzieci i praca z nimi. W swojej praktyce koncentruje się na tym, żeby wizyty najmłodszych były dla nich jak najmniej stresujące. Uważa, że w leczeniu ogromną rolę odgrywają rodzice i dobra współpraca z lekarzem, opierająca się na zaufaniu. W związku z tym stara się zawsze szczegółowo tłumaczyć zalecenia, żeby zarówno rodzic, jak i pacjent, rozumieli ich zasadność. Prywatnie sama jest mamą. Wie, jak trudne są w życiu sytuacje choroby dziecka, dlatego do każdego pacjenta podchodzi z empatią i chęcią udzielenia pomocy, jak najlepiej potrafi.

lek.

Jakub
PRZYBYLSKI

Medycyna estetyczna

Chirurgia plastyczna

Więcej

lek.

Jakub
PRZYBYLSKI

Medycyna estetyczna

Chirurgia plastyczna

W 2013 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2015 roku jako lekarz rezydent chirurgii plastycznej pracuje w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju- wiodącym i najstarszym ośrodku chirurgii plastycznej w Polsce, jednym z najlepszych na świecie. To właśnie tam, ma możliwość uczenia się od prof. Piotra Wójcickiego oraz innych wybitnych polskich i światowych chirurgów plastycznych. Jako członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej odbył wiele kursów indywidualnych w najbardziej prestiżowych ośrodkach chirurgii estetycznej. Zakres usług oferowanych przez doktora Przybylskiego w ETHICA Clinic to zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, włączając w to leczenie nadpotliwości oraz wykonywanie drobnych operacji plastycznych- wycinanie znamion, brodawek, kaszaków i tłuszczaków. Najważniejszymi wartościami w pracy są dla niego bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów, w związku z czym nieustannie wzbogaca swoją wiedzę w najnowsze informacje ze świata medycyny estetycznej, zdobywając je na kolejnych sympozjach i szkoleniach. W zależności od nastroju, lubi relaksować się, rysując bądź uprawiając sporty na świeżym powietrzu- nie wyobraża sobie zimy bez nart oraz lata bez windsurfingu.

mgr

Karolina
WOŹNICZAK

Położnictwo

Ginekologia

Neonatologia

Edukacja laktacyjna

Więcej

mgr

Karolina
WOŹNICZAK

Położnictwo

Ginekologia

Neonatologia

Edukacja laktacyjna

W 2020 uzyskała tytuł najlepszej położnej w województwie wielkopolskim. W zawodzie od 10 lat. Pierwsze kroki stawiała w Położniczym Ośrodku Medycyny Środowiskowo-Rodzinnej OPIEKA na ul. Boranta w Poznaniu i szkołach rodzenia: Uniwersytet Malucha i Mama Gaja. Przez 4 lata pracowała na Oddziale Neonatologii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego na ul. Polnej. Obecnie, od 5 lat pracuje w środowisku jako położna rodzinna prowadząc gabinet i własną szkołę rodzenia Bambino. Karolina Woźniczak podkreśla, że od zawsze uwielbiała dzieci. Już jako mała dziewczynka bawiła się w położną, nawet swoje imię zawdzięcza położnej, która przyjmowała ją na świat. Uwielbia pracę z kobietami w ciąży i noworodkami. Z niezwykłym zaangażowaniem pomaga świeżo upieczonym rodzicom w ich pierwszych i niekiedy najtrudniejszych chwilach rodzicielstwa. W swojej pracy najbardziej ceni momenty, kiedy przychodzi z wizytą do noworodka i widzi jego starsze rodzeństwo, któremu również kiedyś pomagała w problemach brzuszkowych. Nie wyobraża sobie siebie w innym zawodzie niż położna. Na co dzień spędza czas z 4-letnią córeczką, a w wolnym czasie relaksuje się, tańcząc salsę i bachatę.